Pārtikas atradumi oktobris 2017

(Žēl, ka) neviens man par to nemaksā, reklamēju tāpat vien - jo patīk paši produkti.


Turpinot lūkot pēc netaukainiem ķiploku grauzdiņiem, reku, šādus uzgāju. Kaut kas pa vidu starp čipsiem un grauzdiņiem. Dabonams lielveikalos, maksā ap 2,50 eiro 130g paciņa. Man garšo. Tagad gribas ne vien pašus grauzdiņus, bet arī alus kausu klāt.

Bija Zinzino izplatītāji pie manis atnākuši ciemos (jau daudzo reizi pēc kārtas). Viņiem jaunums - vegāniska omega taukskābju eļļa ar aļģu EPA un DHA un augu izcelsmes D3 vitamīnu. Cenu zināt Jūs negribēsiet. Bet nu - laba manta, ko citu es varu teikt. Dienā vajag 5-8 ml, atkarībā no ķermeņa svara. Sastāvu viņi mājas lapā neraksta (diemžēl), bet, cik atceros no prezentācijas - aļģes ekstrakts ar EPA un DHA, extra virgin olīveļļa (un pāris citas labas augu eļļas), daglīša eļļa (arī kāds brīnumaugs - vispār aug arī Latvijā, bet neviens te tā īpaši nezina, ka tā sēkliņu eļļa ir kaut kas nereāli kruts), E vitamīns, augu izcelsmes D3 vitamīns (izplatītāji nezināja teikt, no kāda tieši auga tas iegūts). Būšu bagāta, noteikti nopirkšu.

Vai esmu jau stāstījusi, ka mīlu apmeklēt uzņēmumus - ražotājus un tirgotājus - visus, kas vien ir ar mieru mani laist iekšā? Tā nu šomēnes biju ciemos pie ManasGaršas.lv, Ogrē.

Un nu man šausmīgi grūti izvēlēties, ko tad lai es parādu kā atradumu, jo tur viss bija atradums! It īpaši daudzie piparu veidi! Assamas un Tasmānijas pipari nolaupīja manu sirdi - iemīlēšanās no pirmā uzkodiena! Assama izskatās kā mazas kazenītes, vidēji asi, ar tādu kā dūmotu zāļu notiņu - man ēdiena nevajag, es graužu tāpat no paciņas. Un Tasmānija pirmajā mirklī (sekundes 3) ir pilnīgi salda odziņa, un tad pakāpeniski parādās un attīstās itin šerps asums - līdz pat tam, ka asaras izsprāgst no acīm. Bet nu garšīgs, aromātisks - es vienkārši varētu piekārt maisiņu ar šiem pipariem pie deguna un tā visu dienu staigāt, lai justu to aromātu.

Bet...aizpļāpājos. Nolēmu, ka parādīšu sāli un cukuru.
Sāls ir slavenais Himalaju sāls, tikai nemalts - kā plāksne, ķieģelis, bloks, klucis, nezinu, kā precīzāk apzīmēt, bet nu attēlā redzat. Šo plāksni liek cepeškrāsnī, uz tās saliek virsū, ko nu vēlas cept, un cep. Ēdiens būs gan viegli apsālīts, gan arī ļoti sulīgs. Bloku var lietot daudzdaudzdaudzkārt, līdz, kamēr tas pilnībā nodils. Un, ja sāls plāksni sasaldē, tā ļoti ilgi tur aukstumu - var izmantot kā atdzesētāju, aukstu paliktni produktiem, kuri jāpasargā no karstuma. Mazākais dēlītis sver 1,15 kg, lielākais - 3,3 kg, cena - sākot no 8 eiro gabalā.
Un kūpinātais cukurs. Tas smaržo pēc žāvētiem augļiem - domāju, augļu desertos, kēksos, piparkūkās, kaut kādos garšvielu maisījumos tas iederēsies ideāli. Klāt jāliek kā garšviela, ne kā receptē paredzētais cukura daudzums. Ap 3 eiro/100g, svaru pats var izvēlēties, cik gribas pirkt.

 

P.S. Pareklamēšu tad pie viena arī to, ka kopā ar Manasgaršas.lv uztaisīju pāris garšvielu maisījumus - meklējiet Stokmanī, bio plauktos.

Un, turpinot stāstu par ciemošanos dažādos uzņēmumos - tiku ielūgta apmeklēt arī internetveikalu Augusts.lv.

Pierakstiet šito veikalu blociņā - tajā iespējams nopirkt pa īstam gatavus, smaržīgus, saldus ananāsus (bildē redzat, cik dzeltens tas bija) un mango, avokado pareizajā gatavības pakāpē, visādus neparastus dārzeņus, un tie izskatīsies tieši tik nevainojami kā bildē: jo katru atvesto partiju bildē no jauna. Visu atved 3 stundu laikā (Rīgā un pieRīgā) bez maksas (minimālais iepirkums 15 eiro), vai arī tajā laikā, kad pateiksiet atvest (nevis Jums pasaka, cikos gaidīt). Viss atbrauc, iepakots kartona kastē, bez neviena plastmasas maisiņa. #zerowaste Var dabūt gan bio, gan ne-bio produktus. Viss svaigs, smuks un garšīgs. Pat visparastākās plūmes - it kā no skata tādas pašas kā veikalā, bet garša!!! Tik saldas, tik superīgas, mmmmm!

Īsāk sakot, man patika - gan redzēt visu lielo un kārtīgo noliktavu, pilnu rosīgām "bitītēm", kas visu pako, šķiro, krauj, piegādā; gan pašai iepirkties un saņemt savus pasūtījumus.

 

Raksta daļa #1 no 4


Citi raksti


Pievienot komentāru