Pārtikas atradumi vasara 2017

Neslēpti reklamēju, kaut neviens nemaksā - jo man vienkārši ir patikuši šie produkti, ko esmu pamanījusi vietējās bodēs.

 


Stāvu es viendien lielveikalā pie ķiploku grauzdiņu groza - nu tā gribas! Ka ne izturēt! Bet, redzot, cik tie taukaini, svārstos starp "gribu grauzdiņus" un "negribu tik eļļainu sevī bāzt".

Kāds bija mans prieks ieraudzīt maizes nodaļā šitādu brīnumu - ķiploku sausmaizītes! Kas ir sausiņi no rupjmaizes, ar ķiplokiem. Ideāli! Turklāt ļoti garšīgi. Ir 2 veidi. Es nogaršoju abus, un abi man patika. Maksā ap 1,60 eiro. Nu varu ēst kraukšķīgus ķiploku grauzdiņus un netiesāties ar savu sirdsapziņu par to taukainumu.

Stokmanī ieeju reti - autobraucējiem neērts veikals. Bet, kad esmu, tad izpētu visus interesantumus. Šie iepatikās ar to, ka bez glutēna - tikai no pupiņu miltiem.

Biotēkā. Maltas izžāvētas dateles - lietojams kā cukura alternatīva. Ņammm.

Avokado veikalā. Kokosriekstu milti par neticami labu cenu.

Sky. Cena - zinātniskā fantastika (ap 7 eiro tā burciņa). Garšu gaidīju, ka būs zivjaina (kā jau no aļģēm). Bet nav - ir buljonīga garša. Garantēti vegan, un sastāv no viena vienīga superfūda - lapu kāpostiem, spinātiem, dažādiem zaļumiem, aļģēm utt.

Plauktiņš vegāniem Gemosā (Ropažu ielā).

Ļoti, ļoti man patīk šie bezglutēna milti! Zīmols no Krievijas, sastāvā pilngraudu milti, kas bezglutēna maisījumos ir retums. Interesants sortiments - piemēram, maisījums tortei ar maltām ievogām (iznāk melleņu kūkai līdzīgi, gan pēc krāsas, gan garšas), rīsu manna (garšo un izskatās, un gatavojama tāpat kā kviešu manna), arī griķu un kukurūzas mannas ir. Izcepu arī maizes (ir baltmaize un tumšā maize), un uztaisīju pelmeņus no universālā miltu maisījuma - ja skaļi nebrīdināsiet, ka šitais viss bez glutēna, tad no kviešu izstrādājumiem nav iespējams atšķirt, viss sanāk, izskatās un garšo kā "īsts".

Nopērkami NUKO.lv u.c. internetveikalos. Paņemšu tirgot arī Vegus (topošajā) veikaliņā, milti ir reāli forši.

Atradums RigaFood izstādē.
To manieri pildīt kečupus stikla pudelēs man nesaprast, tāpat kā tos kečupus neizdabūt no tām ārā. Bet toties - kas par garšu, mamma mia! Turklāt Latvijas prece, turklāt eko-šmeko, un turklāt cena veikalos arī visai cilvēcīga - ap 3 eiro tāda pudele (nu, es par eko cenām runāju, protams). Bez cietes, bez glutēna, vegan - ja tas kādu interesē.

Vēl ievērtēju Rūdolfa zaptītes ar sēklām - melleņu ievārījums ar saulespuķu sēklām ēdams arī kā mērce pie sieriem, bija ievārījums ar linsēklām, bija klasiskie, tur bija īsta Leiputrija. Smūtiji, un suliņas, un dārzeņu zieķīši uz maizēm, un visa kā vēl daudz un garšīga. Riktīgi paplašinājuši sortimentu. Man baigais prieks.

Raksta daļa #1 no 8


Citi raksti


Pievienot komentāru