Vegus rada tējas!

Avokado ir garšvielu veikals. Bet ne tikai. Viņi tieši no ražotājiem iepērk arī kvalitatīvas tējas.
Un tā kā es ar saviem Vegus kursiem esmu ieperinājusies Avokado virtuvē, mēs ar Avokado saimniekiem nolēmām izvērst sadarbību arī plašāk - lai es uztaisot savu tējas maisījumu.

Bet vai tad es varu apstāties pie viena maisījuma? Iegājusi sešu garšu azartā, es samiksēju veselu rindu tēju visdažādākajās variācijās. Nācās mums ar veikala vadītāju Intu viendien to visu brūvēt, smaržot un degustēt, lai izvēlētos vienīgo un īsto. Palikām pie trīs vienīgajām un īstajām, kuras mums šķita visgardākās un stilīgākās. Viena tēja - augu tēju cienītājiem, viena - zaļās, un viena - melnās tējas faniem.
Tad visas trīs receptes tika nogādātas pie ražošanas rūķīšiem, kas tējas pagatavoja, sapakoja un aplīmēja glītām etiķetēm.

Nu tējas ir nonākušas Avokado plauktos.
Visas trīs vieno mežrozīte. Tās auglīši ir viens no ziemeļnieku superproduktiem - C vitamīns, antioksidanti, minerālvielas, jaunībai, imunitātei, locītavām: labumu rinda bezgalīga.
Taču katrai no tējām ir pilnīgi citādāks raksturs un ļoti atšķirīga garša. Ļoti ceru, ka Jums patiks!

 

ROŽU TONIKS.
Hibiskusroze, mežroze un roze. Trīs rožu sārtā kvēle, malciņš romantikas un sirds siltuma ikdienas gaitās!

Sarkanā ir mana vismīļākā krāsa. Mīlu to nēsāt apģērbā, rotās, mīlu to redzēt sev apkārt, un tādēļ sarkana tēja bija pavisam likumsakarīgi no manis sagaidāma. Roze ir karaliene. Skaista, valdzinoša, majestātiska un seksīga, vienlaikus - tik maiga, ievainojama, ar vēlmi iepriecināt ikvienu, kas uzlūko tās ziedu un sajūt tās smaržu. Antroposofijā par rozi mēdz teikt - tās aromāts apņem tik liegi kā plīvurs, ietinot labsajūtas, drošības sajūtas un pašapziņas mākonī, kā glāsts, kas mierina un atjauno pārliecību par savu varēšanu un vērtību. Man šķiet, ka apvienojot trīs rozes, izdevās tējā - tās garšā un aromātā - parādīt gan šo karalisko, gan kaislīgo, gan maigo spēku. Pasmaržo, nobaudi un atjaunojies.

ZAĻĀ
CITRONU ENERĢIJA
Zaļās tējas un ingvera impulss, citrusu svaigums, možums un dzīvesprieks!

Te iedvesma nāca no meditācijas, tējas ceremonijas, sakuras ziedēšanas, jogas - tāda orientāla noskaņa. Stāsts par to, kā austrumnieku viedums un kultūra ienāk Rietumu pasaulē: ar Āzijas virtuvi, garšvielām un kraukšķīgajiem ēdieniem, kā svaigs gaiss, kā pavasaris ar saviem meditatīvajiem rituāliem, nesot zināmu filosofisko mieru, sakārtotības sajūtu, ritmu, izturību, budistu mūku mūžīgo smaidīgumu, optimismu, gatavību ņemt pretī to, kas nāk, neturēt to, kas iet prom. Labrīt, pasaule, esmu atpūtusies, salikusi visu pa plauktiņiem, enerģiska un gatava jaunai dienai! Sper soli pār slieksni un droši ej pasaulē, piedzīvo savu dzīvi - ar pozitīvu attieksmi, vērojošu mieru bangojošo emociju okeānā, ar zaļās tējas uzmundrinošo enerģiju un pikantu garšvielu motivējošo dzinuli.

TONIKS IMUNITĀTEI

Smaržīga pļavas un dārza zālīšu izlase karstā melnās tējas tasē - pieliec karoti medus un baudi garšas spēku!

Mīlu Latviju ar tās mežu un pļavu bagātībām. Kopš bērnības man paticis vākt un pētīt ārstniecības augus, patikusi to smarža, kad tie, buntītēs sasieti vai uz brūna papīra izklāti, žāvējas nojumē, lai ziemā atgādinātu par vasaru, un spēcinātu mūsu veselību - kliņģerītes, kumelīte, piparmētra, mežrozīte... Citronu un apelsīnu miziņas atgādina par mājīgumu, ko rada vecmāmiņas cepto kūku smarža. Karotīte medus no vectēva bišu dravas saldina zāļu tēju, un pievieno savas labās īpašības augu spēkam. Vēlāk, atklājot garšvielas no visas pasaules un to ietekmi uz mūsu organismu, mana sajūsma par augu pārsteidzošajām īpašībām tikai auga augumā. Salvija, piemēram, ir dabas ritmus atjaunojoša - lai mēs izjūtam un dzīvojam saskaņā ar dienas un nakts maiņu, gadalaikiem, saulgriežiem, mūsu ķermeņa cikliem. Raudene un timiāns ir dabas dāvāts vairogs, kas sargā no tik raksturīgajām un tik apnicīgajām rudens un ziemas epidēmijām, un, manuprāt, vienreizēji burvīgi sader ar melno tēju. Jā, melnā tēja - man ļoti garšo melnā tēja. Fermentētajās tējas krūma lapās slēpjas remdējošas un aizsargājošas īpašības līdztekus ar uzmundrinošām - lai mēs apātiski nesnauduļojam un arī drudžaini netrīcam, bet gan jūtam stingru atbalstu un mundrumu visiem saviem ieplānotajiem dienas darbiem. Priekā - pa krūzītei veselības!

Tējas iegādājamas Avokado veikalā Tērbatas ielā 49/51. Kvalitatīvas izejvielas no visas pasaules, izveidotas un pagatavotas tepat Latvijā, Rīgā.


Citi raksti


Pievienot komentāru