A.A.Šternberga "TopiVesels pavārgrāmata"

Viss atkarīgs no tā, ko sagaidāt no šīs grāmatas. Ja terapeitiskā uztura recepšu enciklopēdiju - tad nespīd. Toties te būs īsta leiputrija tiem, kas meklē veselīgāku saldumu receptes: no 46 receptēm 27 ir saldas. Un nevienā nav baltā cukura. Dolce vita!

Receptes pārsvarā veģetāras/vegāniskas. Tikai viena - ar zivi. Tātad - mums, zālēdājiem, šī grāmata saimniecībā noderēs (kā būtu ar vegāniska siera pagatavošanu? bildē izskatās pēc karašas, bet apraksts iekārdina. Tie prosas salāti man simt' punktu garšotu! Un vasarā noteikti iemēģināšu svaigēdāju nūdeles ar tahini un tamari mērci - izklausās aizdomīgi labi. Kā hroniskai āboliķei man milzīgu prieku sagādā daudzās ābolu receptes - vistuvākajā laikā izmēģināšu tos ar sieru un dillēm pildītos!). Tā kā mēdzu lasīt arī Ances blogu, man būtu gribējies, lai grāmatā būtu tikai jaunas, nevis arī mājas lapā atrodamās receptes. Bet tiem, kam grāmata pirmo reizi atver acis uz Ances pasauli, šī nebūs problēma. Jo receptes ir labas. Garšīgi ēdieni. Interesants skatījums uz produktiem (piemēram - brokastu putru izvārīt nevis no graudaugiem, bet...no puķkāposta; ar kanēli un āboliem. Stilīgi!)

Perfekcioniste manī aš nožagojās, grāmatā redzot "ai, biju pavirša, nepierakstīju sastāvdaļu daudzumus! ai, nesanāca, paliku ar šķidru šokolādes tāfelīti rokās..." un tamlīdzīgus tekstus. Tiešām?! Nevarēji pamēģināt vēlreiz, nomērīt tam ēdienam sastāvdaļu daudzumus? Tā taču grāmata, nevis kaut kāda vienas dienas skrejlapiņa! Bet tas tikai no vienas puses. No otras puses - viena liela manis daļa, daudz lielāka par to īgno perfekcionisti (kura man, godīgi sakot, ir jau līdz brošai ar savu pedantisko perfekcionismu), ir ļoti priecīga redzēt, ka var atļauties, mierīgi var atļauties visai pasaulei parādīt, ka neesi perfekta kā no žurnāla vāka. Ka pat slavenai ekspertei, recepšu grāmatas autorei, mēdz būt arī neveiksmes - un viss normāli, viss kārtībā, dzīve turpinās, nekāda traģēdija tāpēc nav notikusi! Gatavojam, ēdam, priecājamies! Ak, dieviņ mīļo, kā šito vieglumu un bezrūpību mums (man), latviešiem, vajag! Lielām porcijām, pa vairākām reizēm dienā. Ļoti vajag. Tas būtu totāli terapeitisks uzturs!!!

Fotogrāfijām ir vairāki autori, un to var diemžēl arī redzēt - bilžu kvalitāte ļoti...daudzveidīga. Reizēm ēdieni izskatās visai dīvaini. Toties citās lappusēs bildes ir izdevušās kosmiski labas! Labs arī grāmatas papīrs un noformējums - tāda mājīga, mīļa, sirsnīga, vienlaikus zolīda. Man prieks tādu grāmatu rokās turēt, virtuvē izmantot, grāmatu plauktā redzamā vietā nolikt. Arī kādam uzdāvināt - būtu pat ļoti eleganti! Paldies, Ance, gaidu nākamo pavārgrāmatu!


Citi raksti


Pievienot komentāru