Vegāns & margarīns

Vegus Vegānisko kūku seminārā man mūždien vaicā, kur var dabūt tos margarīnus, kas nesatur pienu. Un tad es pusstundu stāstu, kur, pa cik, kā izskatās...

Tagad viss būs vienkāršāk - te tie ir. Izvēlējos tikai tos, kas garantēti bez piena (lai der arī alerģiskajiem cilvēkiem, ne vien ideoloģiskajiem vegāniem), kā arī visas pārējās sastāvdaļas lai ir #vegan.

 


Stokmanī.
Šis man laikam no visiem patīk vislabāk - gan ar rezultātu konditorejā, gan ar garšu, ja uz maizes, gan cena ir ok. Tikai tas veikals nekādi nav pa ceļam.

Neiegrābieties - ļoti līdzīgi izskatās šī paša zīmola margarīns ar piena produktiem iekšā, pārliecinieties, ka ņemat pareizo!

Sastāvdaļas: augu tauki (palmu, kokosriekstu), rapšu eļļa, sāls 0,7%, ūdens, emulgators (E471, E472c, saulespuķu lecitīns), skābuma regulētāji (E330, E300), A un D2 vitamīni, kāsviela (beta karotīns), aromatizētāji. Tauku saturs 80%.

Zaļajā Govī.
Alsan ir burvīgs, protams (eko-šmeko gandrīz vienmēr tāds ir). Vislabākais garšas ziņā, no sviesta neatšķirt, ja vien varat atļauties maksāt cenu (2 eiro/250g).

Sastāvdaļas: Palmu tauki, kokosriekstu tauki, rapšu eļļa, ūdens, burkānu sulas koncentrāts, emulgators: saulespuķu lecitīns, citronu sulas koncentrāts, aukstā spieduma citronu ēteriskā eļļa.
Tauku saturs 80%.

Zaļajā Govī ir vēl viens - Provamel sojas margarīns (arī vegānisks), kastītē 250g. 2,74 eiro maksāja. Žēl naudas bija, nenopirku.

Promo.

Labs kūku krēmiem, nav sāļš un izcili putojas. Garša sviestīga (aromatizētājs pareizais izvēlēts). Sastāvs pabriesmīgs (mani tie 20% transtaukskābju biedē...Bet nu kūkas jau katru dienu neēd.)

Sastāvdaļas: dezodorētas augu eļļas (tai skaitā hidrogenētas un esterificētas), ūdens, sāls, emulgators (E471), konservants (kālija sorbāts), skābuma regulētājs (citronskābe), krāsvielas (E100, E160b), aromatizētājs.

Tauku saturs - ir divi veidi: gan 65%, gan 80%.

 

 

 

 

Veikalos "Beta" var dabūt šo margarīnu ar identisku sastāvu arī 72% treknumā, kā arī 75% treknuma "Hozjajušku" kārtainās mīklas gatavošanai (un citiem konditorejas izstrādājumiem arī, protams derēs. Bet šim margarīna variantam acīmredzot labāka elastība, lai vieglāk veltnēt starp mīklas kārtām.)
 

 

 

Atgriežoties Promo - kā jau bāzē, tur var nopirkt arī milzu kastes ar augu margarīnu, pa 10 un pa 15 kg.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maximā.

Šis ir mans biežāk nopirktais, jo Rimi nav bez-piena margarīnu (ir Virtuoso, taču tam iekšā D3 vitamīns un norāde, ka var saturēt piena daļiņas - neder īsti ne vegāniem, ne alerģiskajiem ļaudīm), bet otrs man pieejamākais veikals ir Maxima.
Labi veltnējas - šito var likt kārtainajā mīklā. Kēksi un biskvīti sanāk ekselenti, lai arī tauku % ir 60, nevis 80: izmantojiet, kam tauku fobija nedod mieru, būsiet par trešdaļu liesāku uztaisījuši savu konditorejas izstrādājumu.

Sastāvdaļas:


Sky.

Tikai ziešanai uz maizes un tamlīdzīgām izdarībām, kur nenotiks kušana - konditorejā neder, jo treknums tikai 39%. Toties eļļas nav hidrogenētas un klāt augu sterīni, kas labvēlīgi asinsvadiem (un arī nosaka šī margarīna augsto cenu).
Īpaši pedantiskiem vegāniem - ražotājs apliecina, ka margarīns ir vegan.

Sastāvdaļas:


Dabas Stacijā.

Kā jau vegānveikalā - viss ir vegānisks, arī margarīni. Sortimentu, cenas, sastāvus labāk apskatīt ne manā miglu bildē, bet šeit. Visi ir eko-šmeko. Treknums plašā amplitūdā: 39 - 80%, tātad ir gan ziešanai uz  maizes, gan cepšanai derīgi.

Raksta daļa #1 no 6


Citi raksti


Komentāri

Paldies par šo! <3

Vienmēr laipni! Man prieks, ja noder.

Pievienot komentāru